Materiální vybavení Domova

Domov sestává ze  3 dvoupodlažních  pavilonů, dříve samostatně stojících  budov, které díky spojovacím traktům tvoří dnes jeden bezbariérový celek.  Domov má  vlastní kuchyň, prádelnu, disponuje dvěma zimními zahradami s květinami a příjemným posezením s krásným výhledem do zeleně, město Nejdek a část Krušnohoří,  tělocvičnou, společenskými místnostmi, kuchyňkami na patrech, rehabilitačním provozem, dvěma klubovnami pro skupinovou zájmovou činnost a potřebným technickým zázemím.

V ubytování převažují dvoulůžkové pokoje. Každý pokoj, vybavený ústavním nábytkem, má předsíň, vlastní WC a umývadlo s teplou a studenou vodou.

Polovina pokojů má balkon převážně na jižní stranu. Snažíme se, aby vybavení pokoje odpovídalo vkusu obyvatele, který v něm bydlí. Vlastní obrázky, fotografie, kalendáře, květiny, hodiny a další drobnosti jsou tedy samozřejmostí. Záleží na každém obyvateli, jak si pokoj vyzdobí.

Obyvatel si samozřejmě může vybavit svůj pokoj vlastním televizorem a rádiem. Pokud je na pokoji televizorů a rádií více, doporučeme používat vlastní sluchátka tak, aby se obyvatelé navzájem nerušili. Za užívání vlastního televizoru a rozhlasového přijímače (pokud to právní norma ukládá a ve výši právní normou uložené) platí obyvatel koncesionářský poplatek. Za připojenou lednici na pokoji pak poplatek za elektřinu stanovený ve vnitřní normě Domova. Ve společenských místnostech, malých jídelnách a ergoklubovně  jsou obyvatelům k dispozici ústavní televizory.

Koupelny  jsou na každém patře jednotlivých oddělení. V Domově jsou obyvatelům k dispozici výškově nastavitelná vana zn. Parker od firmy ARJO, které umožňuje přesun imobilním či hůře pohyblivým z vozíku přímo na sedačku ve vaně. Vana se pak sklopí tak, že obyvatel dle svého přání může být ve vodě až po ramena. Opačným postupem se pak po koupeli pohodlně přímo z vany přesune zpět na svůj vozík. Lze tu nastavit perličkovou lázeň, která obyvatele příjemně uvolní.

K 1.12.2022 celková kapacita Domova 72 lůžek. To je i kapacita pro dobu masivní rekonstrukce, kterou Domov nyní prochází. Rekonstrukce je plánována min. do roku 2025. Proto zde neuvádíme bližší specifikaci jednotlivých typů klientského pokoje, jejich počty, ani foto, neb se vše neustále mění. To se však týká i ostatních prostor Domova, který je do značné míry postupně, etapovitě, bourán a nahrazován objektem novým. Proto i výše uvedené informace je nutno brát s rezervou.
 
Děkujeme za pochopení.